Akcesoria detailingowe za małe pieniądze?

Sobota, godzina 11:00, Pepco, dział chemii domowej i tam stoję ja, macający mikrofibry.

Wybrałem się do Mosińskiego Pepco pod pretekstem zakupienia jakiegoś nieistotnego przedmiotu, który oczywiście jest niezbędny w moim domu. Standardowa droga prawdziwego mężczyzny w tym dziwnym sklepie pełnym tych pierdół, które laski kupują do domu jako ozdoby, wygląda tak: Wchodzimy, mówimy „dzień dobry” i idziemy na dział z zabawkami. Ja dodatkowo poinformowałem Elenę, że idę pooglądać zabawki, co było dla niej jednoznaczne z tym, że może tam spędzić dłużej niż 2 minuty, które zaplanowałem na odwiedziny tego sklepu.

Jakoś tak mną sponiewierało, że trafiłem w dział z akcesoriami czyszczącymi do domu i chcąc nie chcąc musiałem przez niego przejść. Każdy człowiek ma tzw. „słownik reklamowy”, który stanową wyrazy wywołujące w nas odruch bezwarunkowy. Najlepszym przykładem jest nasze imię, które usłyszane 10 metrów dalej zwróci naszą uwagę. W moim słowniku jest również słowo „mikrofibra”, które zauważyłem na opakowaniu.

Wymuszona przerwa w alejce pozwoliła mi zauważyć, że można tam nabyć na prawdę porządne akcesoria detailingowe za śmieszne pieniądze. 

  • Mikrofibra przeznaczona do czyszczenia szyb.

Pierwszą rzeczą, która wpadła w moje ręce była szmatka do szyb. Charakteryzuje się ona bardzo krótkim włosiem, które idealnie zbiera zanieczyszczenia z szyby. Cena 4,99zł za dwie jest śmiesznia porównując przykładowo do mikrofibry z Monster Shine, która kosztuje 6,90 za jedną.

Mikrofibra do szyb z palcem prezesa.
Mikrofibra do szyb z palcem prezesa.
  •  Mikrofibry do czyszczenia wnętrza.

Standardowe mikrofibry są niezbędne przy jakichkolwiek pracach detailingowych przy samochodzie. W zależności od tego jakie prace wykonujemy, ważne jest odpowiednie dobranie mikrofibry, która będzie odpowiednio chłonna lub właśnie mniej chłonna.

Do pracy przy lakierze i wcierania wosków lub Quick Detailera, zalecana gramatura mikrofibry to minimum 320GMS. Zastosowanie mikrofibry z mniejszą gramaturą powoduje muzganie się preparatów po lakierze.

Do wnętrza lub doczyszczania np. felg można wybrać mikrofibry z mniejszą gramaturą. Kolejnym dobrym strzałem w Pepco jest zestaw 3 mikrofibr w cenie 4,99. Na oko mają gramaturę około 240GSM co jest dobrym wynikiem w przypadku przeznaczenia ich do wnętrza. Na pewno będą bardzo dobrze współpracowały z APC przy pracach nad kokpitem lub fotelami.

Mikrofibry do czyszczenia wnętrza.
Mikrofibry do czyszczenia wnętrza.
  • Butelka na kosmetyki.

Półlitrowa butelka zawsze się przyda. Trigger jest solidniejszy niż te oferowane przez producentów kosmetyków samochodowych, a każdy kto kupuje 5 litrowa baniaczki na pewno doceni butelkę znajdującą się w ofercie Pepco. Sama butelka jak to butelka, jest plastikowa i mieści 500ml. Plastik jest na zadowalającym poziomie, a cena 2,99 bije na głowę wszystkie butelki dostępne w innych sklepach.

Butelka 500ml
Butelka 500ml

 

Jak widać podstawowe wyposażenie skrzyneczki detailingowej można dostać za małe pieniądze, bez płacenia za wysyłkę. Skoro blogerki, które zajmują się pokazywaniem ubrań nazywane są szafiarkami, to ktoś kto szuka szmatek z mikrofibry po sklepach jest szmaciarzem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *