Rozpoczęcie sezonu z MSS – relacja z imprezy.

Niedziela wolna od handlu, ciepłe popołudnie i wolny plac, czego chcieć więcej? Kombinacja tych trzech czynników od dłuższego czasu oznacza sukces frekwencyjny, jak było tym razem? Rozpoczęcie sezonu z MSS musiało się udać!

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się czy organizowanie imprez motoryzacyjnych w niedzielę to dobry pomysł. Jednakże frekwencje na ostatnich dwóch wydarzeniach utwierdziły nas w przekonaniu, że niedziela wolna od handlu to idealny termin na imprezę motoryzacyjną.

Ropozczęcie sezonu fot. As Photography
Ropozczęcie sezonu fot. As Photography

Rozpoczęcie sezonu to nieodłączna impreza organizowana przez prawie każdą grupę motoryzacyjną, która cieszy się frekwencją na minimalnym poziomie 30 samochodów. Sezon 2018 jest trzecim sezonem naszej działalności, a tegoroczne otwarcie sezonu było jedną z większych imprez na naszym koncie. Niestety, tegoroczne otwarcie sezonu było ostatnim otwarciem w naszej historii. Jest to spowodowane jednym czynnikiem, otóż nie planujemy zamykać sezonu w ogóle!

Ropozczęcie sezonu fot. As Photography
Ropozczęcie sezonu fot. As Photography

Samo wydarzenie było imprezą w stylu „przyjedź i pogadaj”. Targowisko w Mosinie ma to niestety do siebie, że mimo świetnej lokalizacji z wyśmienitą nawierzchnią, nie możemy robić tam za wiele. Plac targowiska będzie wykorzystywany właśnie do imprez typu „luźne spotkania”.

Ciężko było oszacować liczbę samochodów, które przyjechały w tę słoneczną niedzielę do Mosiny. Licząc „na oko” można powiedzieć, że było ich około 100. Była to frekwencja, która bardzo pozytywnie nas zaskoczyła! Na płycie targowiska można było zobaczyć kilka zorganizowanych grup takich jak:

Na szczególną uwagę zasługiwały także znane na Poznańskiej scenie tuningowej projekty min. Biała Dama wraz z kilkoma przyjaciółmi z klubu Hondy Accord oraz bez wątpienia jeden z najniższych samochodów w Poznaniu czyli Pug 307 „Grounded Sheriff”

Samochodów godnych chwili zatrzymania było wiele, od w sumie klasycznych już E30 zaczynając na przednionapędowym potworze zwanym Type R kończąc.

Ropozczęcie sezonu fot. As Photography
Ropozczęcie sezonu fot. As Photography

Sama impreza przebiegła pomyślnie, poza jednym incydentem z policją (jak można było ich nie zauważyć?). Odczuwalny natomiast był brak programu, samo cieszenie się słońcem i towarzystwem po godzinie przestało być satysfakcjonujące. Jak już wcześniej wspomniałem, programu, gier, zabaw i rywalizacji będzie można spodziewać się w Rio Grande.

Standardowo również zamówiliśmy pogodę, punktualnie o 19:00 zaczął padać deszcz dając do zrozumienia wszystkim odwiedzającym, że to czas do domu. 🙂

O oprawę medialną zadbało dwóch fotografów, niezastąpiony TopCar Photo oraz AsPhotography.

TopCar Photo w czasie pracy fot. Przemysław Raźny
TopCar Photo w czasie pracy fot. Przemysław Raźny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *