8 najlepszych grup motoryzacyjnych w Poznaniu – gdzie jeździć na spoty?

Poznań to specyficzny „rynek” dla ekip organizujących imprezy motoryzacyjne. Mało jest w okolicy fajnych, legalnych miejsc, które oferują odpowiednie warunki do organizacji imprezy motoryzacyjnej. Gdzie zatem jeździć na spoty? Kto organizuje największe imprezy w Poznaniu? Czy Poznańska scena spotów jest na wymarciu? Zapraszam Was do wpisu, gdzie przedstawię 8 najlepszych ekip organizujących spoty na terenie powiatu Poznańskiego!

 • BMW-Klub-Poznań

Jedna z dwóch legalnie działających grup motoryzacyjnych w Poznaniu. BMW Klub Poznań to jedna z najstarszych organizacji organizujących imprezy motoryzacyjne. Niech nie zmyli Was nazwa, spoty BMW Klub Poznań otwarte są dla wszystkich pasjonatów motoryzacji, bez względu na markę, którą przyjedziecie. Głównym miejscem spotów organizowanych przez BMW Klub Poznań jest parking podziemny centrum handlowego King Cross Marcelin, a co ciekawe, jest to legalna miejscówka! Największą imprezą zorganizowaną pod szyldem BMW Klub Poznań jest Car Fest Show, który w 2017 roku przyciągnęła ponad 300 samochodów wszystkich marek.

Strona: https://www.facebook.com/BMW-Klub-Poznan-148822268496512/

 

BMW Klub Poznań
BMW Klub Poznań
 • Nocna Jazda Poznań

Każdy pasjonat motoryzacji prędzej czy później natknie się na sformułowanie „nocna jazda bez celu”, które oznacza nic innego jak Slow Driving, czyli jazdę dla przyjemności. Tłumaczenie to tak mocno wtopiło się w nasze środowisko, że każde duże miasto ma swoją Nocną Jazdę. Z założenia są to grupy, które zrzeszają się po to aby pojeździć bez celu po pustych ulicach w centrum. Jak to wygląda w Poznaniu? Grupa Nocna Jazda Poznań istnieje od kiedy pamiętam. Jak każdy mieli swoje wzloty i upadki, a sezon 2018 zaczął się dla nich bardzo dobrze. Przez długi czas Nocna Jazda Poznań organizowała spoty na parkingu M1, które nie miały w sobie nic z filozofii Slow Driving. Co zatem zmieniło się w 2018 roku?

Grupa wróciła do organizacji nielegalnych nocnych spotkań dla każdego chętnego kierowcy. Miejscem wypadowym nadal pozostał parking M1, miejsce docelowe natomiast znane jest na chwilę przed wyjazdem. Czy tego oczekują poznańscy pasjonaci motoryzacji? Pierwsza impreza pokazała, że tak. Jeżeli chcecie poczuć namiastkę spontanicznych spotów, na pewno się nie zawiedziecie.

Strona: https://www.facebook.com/nocnajazdapoznan/

Nocna Jazda Poznań
Nocna Jazda Poznań

 

 • Mosińskie Spoty Samochodowe

Ciężko jest obiektywnie pisać o swojej działalności, aczkolwiek faktów nie da się oszukać. Stowarzyszenie Mosińskie Spoty Samochodowe jest jedną z głównych ekip działających w okolicy Poznania. Swoją działalność, jak sama nazwa wskazuje, prowadzimy głównie na terenie Mosiny. Tutaj także, jako legalnie zarejestrowany podmiot, współpracujemy z władzami gminnymi oraz prywatnymi przedsiębiorcami, dzięki czemu możemy cieszyć się bardzo dobrymi miejscówkami do organizacji imprez motoryzacyjnych. Stowarzyszenie Mosińskie Spoty Samochodowe składa się z kilku cykli imprez, które organizujemy w zależności od pory roku.

Podstawową imprezą są spoty na terenie targowiska miejskiego, które zawsze są darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych, niezależnie od marki pojazdu. Większe imprezy organizujemy na terenie Rio Grande Krosinko, które gości nas na swoim nieograniczonym terenie, tam również raz do roku organizujemy imprezę Project AutoSpot.

Sezon zimowy to nic innego jak P.O.M – Slow driving charytatywnie, czyli Powolny Objazd Mosiny w kolumnie z zbiórką charytatywną, która gra główne skrzypce.

Naszym najnowszym „dzieckiem” jest impreza Cars&Pizza organizowana w lokalnej pizzerii. Każdy z nas lubi pizzę i samochody, więc dlaczego tego nie połączyć?

Strona: www.mosinskiespoty.pl

Mosińskie Spoty Samochodowe
Mosińskie Spoty Samochodowe
 • Automania

Automania Poznań to dość tajemnicza grupa motoryzacyjna z Poznania. Ich imprezy są organizowane zawsze w kooperacji z inną grupą. Nie zmienia to jednak faktu, że Automania Poznań to bardzo silna marka na naszym rynku, która gdziekolwiek się pojawi potrafi dać mocny wzrost frekwencji.

Strona: https://www.facebook.com/AutoManiaPoznan/

Automania Poznań
Automania Poznań
 • Klub mazdaspeed grupa wielkopolska

Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje klub mazdaspeed  z Wielkopolski.  Działalność klubu opiera się na integrowaniu wszystkich posiadaczy samochodów marki Mazda  z województwa Wielkopolskiego oraz na wspólnej jeździe bez celu. Klub mazdaspeed Wlkp to bez wątpienia miejsce dla każdego posiadacza mazdy, który uwielbia swój samochód. Jeżeli masz mazdę, koniecznie musisz odwiedzić ich spoty!

Mazda Poznań
Mazda Poznań
 • Japan Cars Project

Jak sama nazwa wskazuje, grupa Japan Cars Project zrzesza fanów wszystkich samochodów pochodzenia japońskiego. Grupa ta powstała jako alternatywa dla JDM Poznań, które swoją drogą umarło śmiercią naturalną. Japan Cars Project prowadzi grupa zapaleńców, którzy swoimi samochodami pokazują to co najlepsze w japońskiej motoryzacji. Grupa jest stosunkowo młodą grupą, dlatego też nie mają na swoim koncie spektakularnych imprez. Jeżeli posiadasz japończyka, koniecznie musisz pojawić się na ich imprezie.

Strona: https://www.facebook.com/JapanCarsProject/

Japan Cars Project
Japan Cars Project

 

 • Celica Team Poznań

Grupy zrzeszające fanów Japońskiej motoryzacji to chyba specjalność Poznania. Kolejną grupą wartą uwagi jest Celica Team Poznań. Niech nie zmyli Was nazwa, chociaż w grupie dominują właściciele Toyoty Celicy, na spotach mile widziane są wszystkie modele marki Toyota. Członkowie tej grupy są bardzo pozytywnie nastawienie na każdego nowego przybysza, a jeżeli uważasz, że Twoja Toyota to najgorszy pojazd jaki mogłeś kupić, koniecznie musisz jechać na ich spot! (Oczywiście żartobliwie). Ludzi z tak dużym dystansem do swojego samochodu nie spotkacie nigdzie indziej!

Strona: https://www.facebook.com/CelicaTeamPoznan/

Celica Team Poznań
Celica Team Poznań fot. TopCar Photo
 • Połączyła Nas Motoryzacja (PNM)

Jest to najmłodsza grupa motoryzacyjna działająca na terenie Poznania. Organizują kameralne ale za to regularne spoty w CH Posnania. Jeżeli nudzi Wam się w środku tygodnia, zachęcam do dołączenia do grupy na facebook’u i odwiedzenia tej ekipy. Zawsze mijam ich gdy jestem na zakupach, więc spot raz w tygodniu to norma. Ekipa ta pojawiając się na lokalnej scenie zaliczyła mały falstart, gdyż ich nazwa w tłumaczeniu brzmiała „Nocne Ulice Spotykają Kierowców”, na szczęście szybko to naprawili i dziś powoli notują progres.

Grupa: https://www.facebook.com/groups/1521151214604375/

Połączyła Nas Motoryzacja Poznań
Połączyła Nas Motoryzacja Poznań

One thought on “8 najlepszych grup motoryzacyjnych w Poznaniu – gdzie jeździć na spoty?

 • Marzec 25, 2018 at 10:09 pm
  Permalink

  moze I Perełki Z Poznania Tam Się kiedyś Znajdą 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *