Najlepsze BMW w Wielkopolsce? Krótka rozmowa z Sebastianem!

Mamy przyjemność gościć Sebastiana Walczaka, właściciela niecodziennego BMW, mieszkańca gminy Mosina oraz stałego bywalca spotów.

Cześć!
Cześć!

Na wstępie opisz proszę swój samochód, modyfikacje itp.
BMW w wersji Individual kolor: Dakar Yellow, który był i chyba nadal jest unikatowym kolorem. Fabrycznie auto z silnikiem 1.8, natomiast teraz 2.5, oczywiście benzyna.
W 2016 roku auto zostało poddane naprawą blacharskim oraz ponownie pomalowane. Następnie wyremontowałem i pomalowałem tylne zawieszenie, oraz zakonserwowane całe podwozie. Zamontowane specjalne wahacze, aby uzyskać pochylenie tylnych kół. Niestety seryjne wahacze nie pozwalały uzyskać satysfakcjonującego mnie efektu. Zamontowałem gwintowane zawieszenie oraz skróciłem tylnie sprężyny. Są skrócone aby oczywiście auto „zeszło” niżej..
Felgi: BBS RC 090. Przednie i tyle różnią się od siebie, pierwsze są 8j, drugie natomiast 9j.
Wydaje mi się, że to w sumie wszystkie najważniejsze rzeczy. Oczywiście nie wliczam tutaj drobnostek.

Czy jest to Twój jedyny samochód?
Trudno jest poruszać się na co dzień niskim autem. Pogoda także nas nie rozpieszcza, wiec szkoda jeździć po błocie.
Nie można oczywiście zapomnieć o dziurach. Chwila nieuwagi i można pożegnać się z dokładką i felgą.

Do tego dochodzą bezmyślni kierowcy, którzy jak na złość jeżdżą tak, jakby znaleźli prawo jazdy w Leys’ach.

Co wpłynęło na to, że postanowiłeś od podstaw, w sumie to budować samochód?
Zaczyna się bardzo niewinnie, najpierw małe majserkowanie, dłubanie i zaczynasz się wkręcać, aż kończy się na prawie kompletnym remoncie. Czujesz że robisz to dla siebie i daje to mega frajde. Po czasie dostajesz słowa wsparcia od ludzi bo widzą, że robisz coś innego, dobrego, niż pakowanie pieniędzy w alkohol, czy inne używki. Wiec człowiek brnie coraz bardziej i bardziej.

Ile cię to wszystko kosztowało?
Sporo czasu i poświecenia. Walka po pracy do późnych godzin, prawie każdy weekend spędzałem w garażu. Zima nawet nie była mi straszna bo wiedziałem co chce osiągnąć! To mnie motywowało. Każdy element złożony, zamontowany, pomalowany dawał nieoceniona radość i to jest w tym piękne. Jeśli chodzi o koszty, to nie mam pojęcia. Traktuje ten samochód jak członka rodziny więc nie będę wyliczał.

Myślisz, że lepiej przeznaczyć pieniądze na odbudowę samochodu niż kupić już zrobiony? 
Według mnie kupić gotowe auto to totalny bezsens. Wiadomo, jest się czym pokazać, ale czy chwalić, że ktoś odwalił za Ciebie robotę? Omija go cała zabawa, wiele godzin pracy, wyrzeczeń i nerwów. Na koniec mamy oczekiwany, zaplanowany i wykonany przez NAS Finał.

Czy zostało coś jeszcze do zrobienia? 
Wiele rzeczy jest do zrobienia, my sami ustawiamy sobie limit, bo jest to jak zabawa klockami lego, cos dodać coś odjąć i tak w kółko. Może kiedyś się to znudzi jak wszystko, ale zawsze można wrócić i bawić się dalej!

Jakie masz plany związane z tym samochodem? 
Planuje pokazywać swoja prace i jej efekty. Cieszyć oko swoje oraz innych. Zmieniać wizerunek posiadaczy BMW, że nie wszyscy są wariaci. Są też pasjonaci tej marki, którzy dbają o swój samochód i używają kierunkowskazów!

Najważniejsze! Czy dziewczyny lecą na takie fury?
Człowiek budując takie auto bardziej liczy na dobre słowo od osób, które znają się na dobrze wykonanej pracy niż na dziewczyny. Osobiście mam dziewczynę, która wspiera mnie od samego kupna auta. Jej pomoc i udział w budowie tego auta jest nieoceniona, za co bardzo jej dziękuje! Bez niej na pewno samochód nie wyglądałby tak, jak wygląda teraz. Dawała rady, pomagała w różnych pracach, a także, doradzała w dziwnych sytuacjach. Każdemu, kto buduje auto życzę takiej osoby, by mieć oparcie w trudnych chwilach, a niewątpliwie życiowa partnerka najlepiej spełnia taką rolę!

Bardzo dziękuję za rozmowę! Życzę prostych dróg, najlepszych nagród na spotach i przede wszystkim sukcesów w dalszych działaniach!
Dzięki! Do zobaczenia na imprezach! 🙂

Wielkie podziękowania należą się również Zbychowi, znanemu szerzej jako TopCar Photo! Bez niego ten rozwijający się dział nie mógł by istnieć!

 

BMW - Sebastian Walczak
BMW – Sebastian Walczak
BMW - Sebastian Walczak
BMW – Sebastian Walczak
BMW - Sebastian Walczak
BMW – Sebastian Walczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *